Deportujte rodiny násilníků z Ukrajiny!

Českou republikou již podruhé otřásla zrůdnost mladíků, kteří nejen že znásilnili mladé české dívky, ale ještě se je pokusili zabít nebo jim brutálně ublížit.

Veřejnoprávní média se pokusila zatajit původ těchto mladých mužů, což ukazuje i to, že se snaží některé problémy výrazně zametat pod koberec. A přitom tatáž média a ministr Vít Rakušan, který je zodpovědný za bezpečnost v České republice, vehementně poukazovali na ruskou národnost tenistky i pěvkyně, kdy jednu nepustili a druhou nechtějí pustit do České republiky. Takže kolektivní vina jak podle Mein Kampf se na jedné straně pro sportovce a umělce uplatňuje, a na druhé straně se brutální trestné činy bagatelizují a hovoří se pouze o selhání jedince.

A proto ČSSD vyzývá pana Rakušana, aby – pokud uplatňuje kolektivní vinu u ruských občanů – ji uplatnil i u Ukrajinců a aby celou rodinu i široké příbuzenstvo oněch zločinců nechal okamžitě deportovat zpět na Ukrajinu. Vina těchto lidí je totiž i v tom, že takové násilníky vychovali.

Takže buď se, pane ministře, omluvíte ruské tenistce i pěvkyni Netrebko, nebo okamžitě deportujte. Jsem přesvědčena, že po deportaci se řadě českých občanů uleví.

Jana Volfová, předsedkyně ČSSD

Sdílej