Dopis Jiřího Paroubka předsedovi strany SMER

Vážený pan

doc. JUDr. Robert Fico, CSc.

předseda strany SMER – sociálná demokracia

Vážený pane předsedo, milý příteli,

s velkou pozorností sledují všichni čeští „staří“ socialisté, celá skutečná demokratická levice, obrovské úsilí strany SMER a Vaše osobně ve volební kampani předcházející parlamentním volbám do Národní rady Slovenska.

Jsem rád, že mohu jménem členů spolku Nespokojení, který sdružuje členy všech českých levicových a levostředových stran, vyjádřit naději, že ve volbách 30. září strana SMER rozhodným způsobem zvítězí. A že bude schopna po volbách se svými politickými spojenci vytvořit funkční, silnou vládu s širokou parlamentní podporou.

Věříme, že toto Vaše volební vítězství ozáří nejen celé Slovensko, ale svými paprsky prozáří celou Evropu včetně České republiky.

Ve volební kampani vyjadřujete myšlenky, s nimiž se ztotožňují nejen členové našeho spolku, ale, jak jsme přesvědčeni, také velká většina českých občanů.

Zastavení války na Ukrajině. Efektivní boj proti inflaci. Oživení hospodářského růstu a zajištění růstu životní úrovně lidí. Důraz na suverenitu v rozhodování národního státu. To všechno jsou principy nám blízké. Jak doufáme, tyto principy se budou dříve nebo později prosazovat také v politice České republiky.

Milý příteli, přejeme Vám a Vaší straně mnoho úspěchů v závěru volebního boje, který se, bohužel, zvrhává ve velmi osobně vyhrocenou kampaň proti Vám a Vašim nejbližším spolupracovníkům.

Čelit takové kampani vyžaduje velkou osobní odvahu a Vy ji skutečně máte.

S přátelským pozdravem

Ing. Jiří Paroubek

předseda spolku Nespokojení, z. s.

Sdílej