Paroubek hlásí návrat do politiky. Se spolkem Nespokojení chce sjednotit celou levici

 CNN Prima NEWS 23.2.2023

Návrat do politiky oznámil bývalý premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek. Založil spolek Nespokojení, s nímž má velké plány. Například sjednotit levicová hnutí – včetně komunistů – a společně kandidovat již příští rok do Evropského parlamentu. S informací přišel web iDNES.cz.

K založení spolku Paroubka přivedla aktuální situace. „Spolek odpovídá náladě a charakteru velké části společnosti, která je nespokojená se současným vývojem a vládou,“ sdělil webu iDNES.cz expremiér. Přiznal, že by ke spolupráci rád oslovil členy levicových stran – jak bývalé, tak současné, včetně příznivců.

„A nemusí to být jen sociální demokraté, ale mohou to být i komunisté, lidé ze Suverenity, Domova nebo Národních socialistů,“ přiblížil Paroubek. Takové uskupení by podle něj mohlo vzniknout na konci léta nebo začátkem září. Důvodem je ambice jít do voleb v Evropském parlamentu s jednotnou levicovou kandidátkou.

„Pokud jde o volby do Poslanecké sněmovny v roce 2025, myslím, že do těch by už měla vzniknout společná kandidátka z celé levice,“ uvedl další plány Paroubek. Je toho názoru, že ČSSD ani komunisté nejsou schopni samostatně získat potřebných pět procent. „Vznik nového politického uskupení mi přijde jako forma, jak utvořit novou formaci, která by byla schopná oslovit levicové voliče, kteří zůstávají doma, protože nemají koho volit,“ vysvětlil.

Dlouholetý sociální demokrat zastával v letech 2006 až 2010 post předsedy ČSSD. Po parlamentních volbách, kdy strana skončila v opozici, na funkci rezignoval.

https://cnn.iprima.cz/paroubek-hlasi-navrat-do-politiky-se-spolkem-nespokojeni-chce-sjednotit-celou-levici-201418?

Sdílej