Vládní úpravy by znamenaly drakonické změny. Lidé nejsou připraveni, varuje Paroubek

CNN Prima News

Pokud by došlo k některým rozpočtovým vládním úpravám, tak by šlo o drakonické změny, na které veřejnost není připravená. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl expremiér Jiří Paroubek. Ten společně s europoslancem Jiřím Pospíšilem (TOP 09) ve studiu hovořil mimo jiné o stavu státního rozpočtu. Vláda by již brzy měla odtajnit svůj komplexní plán na ozdravení veřejných financí. Představené úspory by se měly pohybovat minimálně v řádu vyšších desítek miliard korun.

„Vláda musí začít dělat zásadní reformní politiku. Obávám se, že původní úvaha udělat opatření a změny v rozpočtu kolem 70 miliard korun nakonec nebude stačit, pokud je tedy stále cíl 295 miliard jako maximální schodek. Věřím ale, že 15. května budeme ty návrhy znát a budeme se moci o nich bavit,“ řekl Pospíšil ve vysílání CNN Prima NEWS.

Vývoj veřejných financí v současnosti nevidí optimisticky ani Paroubek: „V tuhle chvíli nehoníme jenom těch 70 miliard. Propad pro letošní rok bude ještě větší. Bojím se vyslovit tu částku. 350 miliard korun vidím jako spodní hranici. Pokud by ale k některým (rozpočtovým) vládním úpravám mělo dojít, tak by šlo přímo o drakonické změny, na které veřejnost prostě není připravená. Zejména v situaci, kdy klesají reálné příjmy.“

Podívejte se na celý rozhovor s Jiřím Paroubkem a Jiřím Pospíšilem. Hosté během debaty mluvili mimo jiné i o Evropské unii či Green Dealu.

https://cnn.iprima.cz/vladni-upravy-by-znamenaly-drakonicke-zmeny-lide-nejsou-pripraveni-varuje-paroubek-345758

Sdílej