Zeman přijal v kanceláři Paroubka, štrůdl si „osladil“ rýpnutím do SOCDEM

Bývalý prezident Miloš Zeman se ve své kanceláři setkal s bývalým premiérem Jiřím Paroubkem. Fotografii z návštěvy zveřejnil na svém Facebooku. V příspěvku zmínil také předsedkyni České suverenity sociální demokracie (ČSSD) Janu Volfovou. Ta v červnu svou stranu přejmenovala a začala používat zkratku ČSSD, pod kterou do té doby vystupovala nynější Sociální demokracie (SOCDEM).

„Rozmluva o politice. Rád jsem u sebe v pražské pracovně přivítal bývalého premiéra Jiřího Paroubka. Lahodný štrůdl domácí výroby dodala předsedkyně ČSSD Jana Volfová,“ napsal Zeman na svém Facebooku.

Bývalý prezident si tak pomyslně „šťouchl“ do současné Sociální demokracie (SOCDEM), která pod zkratkou dříve vystupovala a kterou Paroubek čtyři roky vedl.

Právě Volfová na konci června přejmenovala své uskupení Česká suverenita na Českou suverenitu sociální demokracie a začala používat zkratku ČSSD.

„Přejmenovala jsem stranu, protože si myslím, že ČSSD je léta zažitá značka, lidé si ji pamatují a já si nemyslím, že by právě ona mohla za neúspěch sociální demokracie. V případě této strany je to bohužel spíš o lidech,“ řekla tehdy MF DNES Volfová.

Proti jejímu rozhodnutí se ale ohradil předseda SOCDEM Michal Šmarda. „Považujeme to za jednoznačné porušení ochranné známky ČSSD, kterou má Sociální demokracie stále zaregistrovanou,“ uvedl. Přejmenování České suverenity označil za pokus o parazitování na pověsti SOCDEM.

Zeman se s politiky, známými osobnostmi i občany setkává pravidelně každou středu ve své kanceláři v pražských Dejvicích. Za čtyři měsíce fungování dorazil za bývalou hlavou státu například předseda hnutí ANO Andrej Babiš, bývalá ministryně financí Alena Schillerová, kardinál Dominik Duka či šéf odborářů Josef Středula.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zeman-prezident-paroubek-volfova-cssd.A230830_162321_domaci_hovo#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=domaci&utm_content=main

Sdílej