Nespokojení pořádají Diskusní podvečer. Tohle v mainstreamu nezazní, lákají

Aktuální stav a vývoj česko-čínských vztahů byl nejen tématem nedávného Semináře pod patronací Česko-čínské smíšené obchodní a průmyslové komory (informovali jsme zde), ale bude hrát hlavní roli i v rámci Diskusního povedečera, který pořádá spolek Nespokojení z. s. ve spolupráci s Národní akademií ČSNS, Společnosti W. Brandta a B. Kreiskyho a s Nadací Železné opony.

Probírat se budou mírová iniciativa Číny, ekonomické výhledy čínské ekonomiky či návštěvy českých ústavních činitelů Tchaj-wanu. Akce se uskuteční v zasedacím sále č. 217 na Novotného lávce 5 (Praha 1) v úterý 18. dubna 2023 v 17 hodin. Moderovat ho bude předseda spolku Nespokojených, expremiér Jiří Paroubek. V diskusním panelu vystoupí bývalý ministr zahraničích věcí a předseda Valného shromáždění OSN Jan Kavan, filosof a expert na globální studia se zaměřením na Čínu a Asii Marek Hrubec a také Miroslav Pavel, bývalý generální ředitel společnosti Economia, vydavatel Literárních novin.

Pořadatelé předpokládají, že nejméně hodina bude věnována odpovědím na otázky z publika. Trvání celé akce by se tak mělo protáhnout k 19. hodině. »Seminář bude veden v takovém duchu a v takovém úhlu pohledu, který určitě v mainstreaových médiích nenajdete a neuslyšíte,« řekl pro iportaL24.cz Paroubek. Náš web z akce přinese zpravodajství – textové i obrazové.

Sdílej