Petice proti záměru ministra Rakušana a vedení České pošty zrušit stovky poboček

Tisková zpráva

Praha 30.3.2023


Petice proti rušení poboček České pošty

Spolek Nespokojení dnes zahájil internetovou petici proti záměru ministra vnitra Víta Rakušana a vedení České pošty zrušit stovky poboček a propustit tisíce zaměstnanců.

Petice k podpisu zde


„Proces zamýšlené likvidace stovek poboček České pošty a propouštění tisíců zaměstnanců je nedůstojný jak svým záměrem, tak svým dosavadním provedením. Proto jsme vyzvali občany pokud se také obávají, že to je jen generálka na poslední útok vlády na zbývající veřejné služby v ČR, aby se připojili k dnes založené petici. Oslovuje obce a města, kraje, parlament i vládu“ konstatoval JUDr. Michal Hašek.


„Cílem ministra vnitra není nic jiného než zalepit další díru v rozpočtu za cenu ohrožení dostupnosti veřejných služeb. Vnímám to i jako první krok k prodeji i dalších veřejných služeb“ řekl předseda spolku Ing. Jiří Paroubek.


„Ponechat jen dvě pobočky pošty ve stotisícové obci jako je Ostrava-jih může jen naprosto nekompetentní a neschopný ministr“ dodal exposlanec Adam Rykala.


„Jsem přesvědčen, že naše vláda chce opět řešit svoji naprostou neschopnost udržet alespoň základní chod státu na úkor českých občanů. Proto chceme touto peticí vyzvat krajská zastupitelstva, která mají zákonodárnou iniciativu, aby se rušení poboček ve svých krajích začala důsledně bránit“ zakončil tiskový mluvčí petice Mgr. Davit Tygr Ploc.


Petice k podpisu zde


Petice

proti záměru ministra Rakušana a vedení České pošty zrušit stovky poboček a propustit tisíce zaměstnanců České pošty – proti začátku další etapy privatizace zbytku veřejných služeb v ČR


My, občané ČR podepsaní pod touto peticí, vyjadřujeme zásadní nesouhlas se záměrem ministra vnitra Víta Rakušana a vedení státního podniku Česká pošta, s rušením stovek poboček České pošty a propouštěním tisíců jejích zaměstnanců. Vidíme v tom ohrožení dostupnosti veřejných služeb a pokus o model, který bude následně současná vláda aplikovat i u jiných veřejných služeb (např. u národního dopravce České dráhy). Domníváme se, že jde o pokus odstartovat další a možná poslední etapu privatizace zbývajících veřejných služeb v ČR.


Vyzýváme :

1) starosty, primátory a hejtmany k okamžité zásadní nesouhlasné reakci na ohlášený záměr ministra vnitra a vedení České pošty, 2) obecní i krajská zastupitelstva jakož i Poslaneckou sněmovnu a Senát k vyjádření nesouhlasného stanoviska s tímto záměrem


Žádáme :

vládu České republiky o okamžité zastavení záměru omezení činnosti České pošty-rušení poboček a propouštění zaměstnanců a hledání jiného modelu transformace České pošty a jejích služeb.


V Praze 30. 3. 2023

Sdílej