Rušení 300 poboček? Krok zpět, útok na seniory, Rakušan jako hrobař…

Zrušení tří stovek poboček a propuštění více než dvou tisíc zaměstnanců v podobě, která byla zveřejněna, považuje sociální demokracie za neuvážený krok zpět. Spolek Nespokojení Jiřího Paroubka dokonce spustil proti takovému kroku internetovou petici. A šéf strany PRO Jindřich Rajchl vyzval ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) k okamžité rezignaci.

Pošta chce kvůli úsporám počet poboček k 1. červenci snížit o tři stovky na 2900. Návrh vládního nařízení, jež to umožní, bude pětikoaliční kabinet schvalovat zřejmě příští týden.

»Odpovědnost za stav České pošty nese výhradně Vít Rakušan. Tady je to naprosto jasně a pregnantně řečeno. Pochybné kšefty, manažerské chyby, outsourcingy do třetích firem – jedním slovem vyvádění peněz, které skončí zavíráním poboček, vyhazovem stovek zaměstnanců a celkovým ohrožením stability České pošty. Dozimetr, Putin v pytli na mrtvoly, lhaní o zásahu před Národním muzeem a teď pošta. Co ještě víc se musí stát, aby tento hrobař vnitra konečně odešel?« uvedl na sociální síti Rajchl.

První krok k prodeji dalších veřejných služeb

Spolek Nespokojení, na jehož základě má na podzim vzniknout nové levicové hnutí, dnes zahájil internetovou petici»Proces zamýšlené likvidace stovek poboček České pošty a propouštění tisíců zaměstnanců je nedůstojný jak svým záměrem, tak svým dosavadním provedením. Proto jsme vyzvali občany, pokud se také obávají, že to je jen generálka na poslední útok vlády na zbývající veřejné služby v ČR, aby se připojili k dnes založené petici. Oslovuje obce a města, kraje, parlament i vládu,« konstatoval za spolek Nespokojení Michal Hašek, právník a někdejší hejtman Jihomoravského kraje.

»Cílem ministra vnitra není nic jiného než zalepit další díru v rozpočtu za cenu ohrožení dostupnosti veřejných služeb. Vnímám to i jako první krok k prodeji i dalších veřejných služeb,« řekl předseda spolku Jiří Paroubek»Ponechat jen dvě pobočky pošty ve stotisícové obci, jako je Ostrava-jih, může jen naprosto nekompetentní a neschopný ministr,« dodal exposlanec Adam Rykala.

»Jsem přesvědčen, že naše vláda chce opět řešit svoji naprostou neschopnost udržet alespoň základní chod státu na úkor českých občanů. Proto chceme touto peticí vyzvat krajská zastupitelstva, která mají zákonodárnou iniciativu, aby se rušení poboček ve svých krajích začala důsledně bránit,« zakončil tiskový mluvčí petice a předseda strany DOMOV David Tygr Ploc.

https://www.iportal24.cz/featured/cssd-ruseni-pobocek-a-propousteni-na-poste-je-zbytecnym-krokem-zpet/

Sdílej